Opel Zafira Klub Polska Strona Główna Opel Zafira Klub Polska
Forum dla Użytkowników Opla Zafiry

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[B]Tuleje przedniego wachacza
Autor Wiadomość
rafalle 
Przeglądacz

Auto: Zafira B cdti 150km
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 23:31   [B]Tuleje przedniego wachacza

Niestety na przeglądzie rejestracyjnym wyszły mi luzy przy wahaczu (tylne tuleje przedniego wahacza). ASO od razu chciało wymieniać cały wahacz - na razie ich ostudziłem.

W sieci widzę same tuleje wahacza od 23 do 88 za GM. Czy ktoś już przerabiał ten temat? Czy warto wymienić wszystko (jak chce ASO) czy tylko konkretne tuleje?
Czy są dobre zamienniki (mam na razie jedną opinię, że nie warto się w nie bawić) ?

No i na koniec - po ilu km poszło przerabialiście taki temat?
Ostatnio zmieniony przez Czw Gru 15, 2011 01:45, w całości zmieniany 2 razy  

Lorry 
Zafiromaniak

Auto: ZB
Imię: Lorry
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 09:02   

Ja mam obecnie ponad 76 tyś od nowości i nic nie robione. Ostatnio byłem na trzepakach na stacji diagnostycznej i wszystko OK

A co do zamienników: opłaca się ale tylko w porzadne, najlepiej robione przez te firmy co idą na pierwszy montaż typu: Febi Lemfoerder Sachs itp

Cena niższa jakość ta sama. Aczkolwiek oryginały GMa drogie nie są.

A czy wymieniać wszystko czy tylko te: hmmm tu się nie wypowiadam

Anony Mous
Zafiromaniak

Auto: Zafira
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 09:08   

Jeśli w wahaczu do wymianu jest tylko jedna tuleja a druga i sworzeń jest ok to można wymienić tylko uszkodzoną i będzie dobrze.Wszystko zależy od portfela ;)
Przebiegi przy tego typu uszkodzeniach są tak zróżnicowane,ze chyba nie ma co dyskutować.Wystarczy wjechać w porządną dziurę i tuleja będzie do wymiany.

Anony Mous
Zafiromaniak

Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 14:03   

ja znam ten temat dobrze ze skody fabii, czyli rozwiaznie od vw polo. Fabia jezdzi od nowosci tylko po krakowskich dziurach...i regularnie co 30-40tys wyminiam którąs z tylnych tuleji wachacza przedniego. Smiało można wymieniac tylko tuleje.....raz wymieniałem też tueleje przednia....ale wtedy trzeba wymieniac tez tuleje tylnia.....i wtedy miałem ogromnego pecha bo dopiero co wymianiałem tylnia...i znów musiałem wymieniac bo wahacz trzeba z niej po prostu wyrwac ...i wtedy jest ona uszkodzona.,,,podejrzewam ze w oplu jest podobnie.

ADAMO_16 
Bywalec

Auto: Zafira B 1.9 Z19DT
Imię: ADAM
Wysłany: Pią Paź 22, 2010 11:20   Tuleje przedniego wachacza

Po wizycie na stacji diagnostycznej, wyszło na jaw, iż tuleja wachacza przedniego prawego( ta od strony progów) jest do wymiany.I tu moje pytanie : czy w garażu można samemu to coś wymienić?Oczywiście wymiana kompletu tulei.

Anony Mous
Zafiromaniak

Wysłany: Pią Paź 22, 2010 11:30   

Można samemu to zrobić pod warunkiem,że wie się jak ;) .Do wymiany tych tulei musisz (powinieneś)zdemontować wahacz.

ADAMO_16 
Bywalec

Wysłany: Pią Paź 22, 2010 11:48   

Demontaż wachacza chyba jest oczywisty, posiadam dosyc duże imadło i może za prase służyć. Pytam się gdyż w skodzie miałem z tym problem a na pracie to był "moment" No nic, zakupie tuleje i bede dumał w garażu.

Anony Mous
Zafiromaniak

Wysłany: Pią Paź 22, 2010 11:52   

Posmaruj dobrze smarem przy wciskaniu tulei ....zresztą masz duże imadło to dasz radę.

Anony Mous
Zafiromaniak

Wysłany: Sob Paź 30, 2010 20:22   

jakie były objawy do wymiany tulei. U mnie na policjantach często stuka jakby się sprężyny układały. byłem w ASO mechanik stwierdził,że jedynie drążki stabilizacyjne mogą być do wymiany (bo najczęściej siadają). Wymieniłem sam, cena jednego 45zł. Nic to nie dało. Pojechałem do opla w Lubiniu - powiedzieli że wszystko OK!. zobaczyłem tylko, że psikneli WD po tulejach i na miesiąc pomogło, teraz problem powraca.

ADAMO_16 
Bywalec

Wysłany: Nie Paź 31, 2010 10:47   

Objaw był taki,że przy zawracaniu w lewo fura jak po szynach a w prawo na suchym pisk a mokrym takie "szarpanie i opona nie trzymała się drogi" Podjechałem na stacje diagnostyczną i po kontroli wyszło: prawy wahacz tylna tuleja wybita, byłem pod samochodem jak szarpaki "niszczyły mi zawieszenie" widziałem ten luz.Reszta zawieszenia wg diagnosty na 5.

Odpowiedz do tematu