Opel Zafira Klub Polska Strona Główna Opel Zafira Klub Polska
Forum dla Użytkowników Opla Zafiry

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: sQcha
Nie Lut 20, 2011 21:19
[B] Opinia dla Zafiry B 2005-2007
Autor Wiadomość
Hubson.com
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lut 01, 2009 19:22   [B] Opinia dla Zafiry B 2005-2007

Witam
Proszę o opinię użytkowników na temat Opla Zafiry z lat 2005-2007 z silnikiem ON. Właśnie rozglądam się za takim autem. Z góry dzięki.
Ostatnio zmieniony przez Maciek Czw Lut 12, 2009 10:48, w całości zmieniany 1 raz  

adamekg 
Debiutant

Auto: Zafira B 1,9 CDTI
Wysłany: Nie Lut 01, 2009 22:25   

Co konkretnie Cię interesuje?

Generalnie polecam ;) auto komfortowe, przestronne no i ładne :D

www.plusdlafirm.net.pl

kicaj 
Zafiromaniak

Auto: Zafira B
Imię: kicaj
Wysłany: Pon Lut 02, 2009 16:31   

fajne autko, poba mi sie ;)

http://www.adac.de/infote...px?KFZID=210009

Hubson.com
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lut 02, 2009 21:19   

Witam
Chodzi mi o awaryjność (czyli co się psuje najczęściej), funkcjonalność czy takie tam.Generalnie coś co mnie utwierdzi w moim wyboże. Bo takiego już dokonałem.
Ale już dzięki z góry.
Pozdrawiam
Hubson.com

kicaj 
Zafiromaniak

Wysłany: Wto Lut 03, 2009 16:05   

"wyborze"...
co do zafiry to poczytaj na sieci na forum, (tez u konkurencji) bo co kazde auto inne
popatrza za kolem dwumasowym, EGR, spalaniem,
generalnie to jeszcze mlode auto wiec malo rzeczy sie pojawia...

adamekg 
Debiutant

Auto: Zafira B 1,9 CDTI
Wysłany: Sro Lut 04, 2009 21:49   

Ja swoją Zafirkę mam kilka miesięcy, rocznik 2006 kwiecień. Chociaż auto jest z dużym przebiegiem to nie zaobserwowałem jeszcze żadnych awarii (odpukać ;) ).
Funkcjonalność - dla mnie rewelacja, 5cio miejscowe kombi lub 7mio miejscowy van - co kto lubi i potrzebuje.
Według mnie Zafira jest dużo lepszym wyborem niż np. Astra kombi, czy nieco większe vany konkurencji.

www.plusdlafirm.net.pl

gorgy
[Usunięty]

Wysłany: Nie Mar 08, 2009 22:04   

Witam
Mam zafirę od ~2 m-c autko śliczne zrywne (moje 1,9 D – 150KM) daje rade
Super wygodny duży samochód z rodzinką śmigamy aż miło. Z wad to spalanie niestety przy automacie ponad 11L/100km średnio 11,3 -11,6 w ruchu miejskim. :( ale co tam raz się zyje :)

arek2ak
[Usunięty]

Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 08:40   

Mam zafirkę od stycznia 2006 1.9 150km
awarie to wymiana zaworu EGR i i zaniepokojenie gdy pierwszy raz wypalał filtr cząstek stałych.
Pozatym musiałem dokupić koło dojazdowe (bo w zwestaw naprawczy nie dokońca wierzę) i oczywiście dorobić kosz na koło dojazdowe bo na allegro wołają minimum 200zł.
a obecnie myślę o bagarzniku dachowym na auto-box tylko jest problem z uchwytami do zintegrowanych relingów (bo robią tylko 2 firmy) a belki Al po astrze mam z Inter-Packa, który jeszcze nie ma swoich uchwytów.

OGÓLNIE JESTEM ZADOWOLONY ;)

cbm80 
Mieszkaniec

Auto: Zafira EXECUTIVE 2.2DTI 2004r.
Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 09:44   

To szybko padl Ci ten EGR? Moze paliwo lales slabe i szybko sie obkopcil, a pozniej zatarl.

kicaj 
Zafiromaniak

Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 12:06   

gorgy cos ci za duzo pali ten automat... robisz cos z tym?

gorgy
[Usunięty]

Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 19:32   

Kicaj W zeszłym tygodniu "umarły" mi dwa wtryski... koszt bardzo duży ale wymieniłem na nowe. Autko było już trzy razy podłączane do kompa i wszystko jest super. Zmieniłem już wszystkie filtry (paliwa równeż), płyny i oleje. Wymieniłem rozrząd pompę wody, naprawiłem rozsypany alternator. To wszystko przy przebiegu około 120.000 Nie mam już pomysłu na to auto Pali jak głupie na całym zbiorniku moge przejechać nie wiecej niż 460km w ruchu miejskim. Jest to automat którym w większości jeździ moja żona może ktoś ma pomysł co jeszcze zmienić?? Dodam że auto było już sprawdzane w serwisie fabrycznym Opla w Lesznie oraz w dwóch serwisach (fabrycznych) Opla we wrocławiu... jednogłośnie swierdzili że jest ok... :(

mickcent
[Usunięty]

Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 20:09   

Ja mam 1,9 CDTI 120 KM, Rocznik 2006. Przebieg 55 000. Jeśli chodzi o funkcjonalność - Superr!!! Ale jeśli chodzi o awaryjność nie jestem zbyt zadowolony. Jeszcze na gwarancji urwały mi się śruby mocujące silnik. Kolega który ma taką sama zafirę miał to samo. Z miesiąc temu wymieniłem oczywiście zawór EGR. Teraz padł mi skraplacz do klimatyzacji ale to jakies uszkodzenie mechaniczne. Dodatkowo cos dziwnego teraz pokazuje komputer w serwisie - ponoć błąd tempomatu - a ja tempomatu nie mam. Ponoć trzeba podregulować sprzęgło.
Reasumując mógłby być mniej awaryjny.

Lorry 
Zafiromaniak

Auto: ZB
Imię: Lorry
Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 21:05   

Jak tak to czytam to się straszliwie cieszę że trafiłem na swoją benzynkę. Miał być diesel, ale w sumie przy moich rocznych przebiegach to zwróciłby się po ok 8 latach, a jakby coś poszło w międzyczasie to...

Ja u siebie musiałem zrobić tylko linke ręcznego bo gumki popękały ze starości.

A silnik mimo mocy i pojemności pali niewiele więcej od diesla :D

Ja póki co jestem ze swojej zadowolony.

Ostatnio na trasie śr. prędkość 70km/h, i troche wyprzedzań z klimą spaliła 7,1l więc rewelka.

gorgy, współczuję, ale tak z ciekawości to ile za wtryski chcą :?:

gorgy
[Usunięty]

Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 22:00   

Koszt wtryskiwacza to 2250/szt ale jest jakis program bosch'a mozna oddajac stare i zjechac do ceny 1300/szt tak czy tak nie jest to tanie...

HappySales77
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sie 31, 2009 22:23   

To już nie te same samochody co kiedyś. Elektronika wymusza inne rozwiązania mechaniczne które niesprawdzają się w pracy długookresowej. Szczególnie diesel, który do niedawna był uważany za auto nie do za...jechania. Teraz byle gówno może spowodować że podróż się kończy na lawecie. To co koledzy piszą nie jest jeszcze może tragiczne ale daje do zastanowienia co do niezawdności Zafiry B vs Zafiry A. Wg mojej wiedzy Zafirze A pomogły "złe" doświadczenia z Astry, co Niemcy starali się jakoś naprawić, może nie udało się w 100% ale dużo zrobili. Sądziłem że podobnie będzie z Zafirą B, która pojawiła się dość późno względem nowości jakie zastosował Opel choćby w Vectrze C różnica 4 lat to dało chyba im możliwość zdobycia doświadczeń i zrobienia korekty niektórych rozwiązań zastosowanych w innych modelach Opla, a które niesprawdziły się tak jak zakładano.
Złe doświadczenia z Vectrą C przyczyniły się m.in u mnie o zamianie na Zafire. Nie żałuje swojego wyboru, a u niektórych z koleżeństwa patrząc na przebiegi daje poczucie pewności. Lecz muszę przyznać że mimo wad miłość do Vectry C nie wygasła i w Zafirze czuje sie troche jak przedsiębiorca pogrzebowy.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi