[A] Żarówki

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Sebu$, Tunio999

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Fedorak
Mieszkaniec
Imię: Andy
Auto: Opel Zafira A 1.8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Plec:

#226 Post autor: Fedorak » 17 paź 2016, 23:34

kacza1982 pisze:Kontrola trakcji włącza się tylko w razie poślizgu przy ruszaniu
E... :) Widzę że Kolega to raczej z tych "nie driftujących" :)

Spoko... Ja też nie... ;) :P :lol: 8)

A poważniej - u mnie TC lubi pobłyskać także podczas wypadu auta już jadącego np. z drogi zaśnieżonej ale popiaskowanej na drogę zaśnieżoną albo oblodzoną, a już w szczególności przy próbach gwałtowniejszych skrętów na tej ostatniej. Więc to chyba nie dotyczy "wyłącznie" ruszania...
ZAFIRA (arab.) - kobieta dająca szczęście i zwycięstwo...

Awatar użytkownika
Sumik
Zafiromaniak
Imię: Marcin
Auto: Zafira B OPC 300+
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Plec:
Kontakt:

#227 Post autor: Sumik » 18 paź 2016, 10:29

U mnie tez TC mruga. Czesto ja wylanczam bo przymyka mi przepustnice w najmniej oczekiwanym momencie.

Skasowany użytkownik 16629

#228 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 » 19 paź 2016, 20:31

Kontrolka TC oznacza działanie zarówno kontroli trakcji (TC) jak i systemu stabilizacji (ESP). U mnie jest tylko TC, nie posiadam ESP (a przynajmniej po vinie nic nie wyszło, a i też nie miałem okazji śmigać na ręcznym zimą ;). Jeżeli ktoś posiada ESP to kontrolka zaświeci także w lekkim uślizgu. Marcin - nie dziwię się, że wyłączasz czasami, przy tej mocy może pomóc :) Z ciekawostek - u mnie ostatnio kontrolka mrugnęła na autostradzie przy ok. 90km/h, ale lało niesamowicie i auto wpadło w kałużę wody jednym kołem... nie polecam nikomu...

Koniec OT, bo temat o żarówach ;) odnośnie ledów wewnątrz - nie zawsze się żarzą po wyłączeniu! Ja mam ledy we wszystkich lampkach wewnątrz (przód, środek i bagażnik) i nic nie świeci po wyłączeniu, niestety przygasają do pewnego momentu i gasną całkowicie... nie tak samo jak zwykłe żarówki, że przygasają aż do ciemności, ale efekt i tak jest dobry :) warto kupować droższe i lepsze ledy, bo najtańsze to często podwójny wydatek ;)

Awatar użytkownika
Fedorak
Mieszkaniec
Imię: Andy
Auto: Opel Zafira A 1.8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Plec:

#229 Post autor: Fedorak » 19 paź 2016, 23:45

kacza1982 pisze:Kontrolka TC oznacza działanie zarówno kontroli trakcji (TC) jak i systemu stabilizacji (ESP) [...] odnośnie ledów wewnątrz - nie zawsze się żarzą po wyłączeniu! Ja mam ledy we wszystkich lampkach wewnątrz (przód, środek i bagażnik) i nic nie świeci po wyłączeniu [...]najtańsze to często podwójny wydatek ;)
TC/ESP - czyli wyjaśniona została tajemnica błyskania TC przy wypadzie na oblodzoną jezdnie,a nie tylko przy usliźniętym ruszaniu. A tak w ogóle żeby było weselej to całe to TC i ESP to tak naprawdę jeden i ten sam grzyb. Tylko każdy producent auta inaczej to nazywa bo chce być oryginalny... :) Jak Tofik...:P :) Temat zamknięty, przynajmniej w żarówkach :) Bo nas zaraz Admin ukrzyżuje... :axe:

Jarzące LEDy - co rozumiesz przez "wyłączenie"??? :mysli: Zgaszenie silnika i wyciągnięcie kluczyka czy tylko elektryczne zgaszenie światła w środku (np. przy pracującym silniku ale zamkniętych drzwiach)? U mnie jarzy się gdy zapłon jest pod napięciem (pozycja II kluczyka) albo gdy silnik pracuje, ale światło wewnętrzne jest wygaszone, np. po zamknięciu drzwi. Jeśli zgaszę silnik, wyciągnę kluczyk, to tego zjawiska nie ma... Co do jakości LED to oczywiście tak :tak: Ja kupiłem najpierw jakieś taniochy SMD to po 3 mcach zaczeły mi zamiast świecić to mrugać jak stroboskopy... Szmergla można było dostać :kac:, więc na chwilę wróciłem do zwykłych żarników ale nie potrafiąc zaakceptować ich barwy a'la "żółć zębowa" powpinałem diody COB. No i teraz ładnie dają radę... :ok:
ZAFIRA (arab.) - kobieta dająca szczęście i zwycięstwo...

Skasowany użytkownik 16629

#230 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 » 22 paź 2016, 20:30

Fedorak pisze:Jarzące LEDy - co rozumiesz przez "wyłączenie"??? :mysli: Zgaszenie silnika i wyciągnięcie kluczyka czy tylko elektryczne zgaszenie światła w środku (np. przy pracującym silniku ale zamkniętych drzwiach)? U mnie jarzy się gdy zapłon jest pod napięciem (pozycja II kluczyka) albo gdy silnik pracuje, ale światło wewnętrzne jest wygaszone, np. po zamknięciu drzwi. Jeśli zgaszę silnik, wyciągnę kluczyk, to tego zjawiska nie ma...
Wyłączenie rozumiem tak jak powinno być na zwykłej żarówce czyli jak nie świeci to nie świeci, hmmm jak to wyjaśnić - obojętnie czy jest zapłon czy nie żarówki nie świecą jak świecić nie mają, nie żarzą się itp. Wiadomo - jak auto pracuje, drzwi pozamykane to włącznikiem światła gasną od razu, bez ściemniania, ale po zamknięciu drzwi oczywiście jest ściemnianie do pewnego momentu. Jeżeli chodzi o żarzenie to u znajomego właśnie widziałem w VB - jego najtańsze ledy żarzyły się nawet po wyłączeniu auta i zamknięciu drzwi... cały czas hehehe. Jak kupiłeś COBy to tym lepiej, jest jaśniej i świecą szerzej :)

ps. Powrócę jeszcze do TC i ESP - TC - system kontroli trakcji - to działa tylko podczas ruszania i utraty przyczepności jednego z kół napędzanych, a ESP - system stabilizacji toru jazdy i z reguły włącza się podczas uślizgu którejś osi, przedniej czy tylnej... pierwszy działa podczas rozpędzania przyhamowując któreś koło (tudzież zmniejsza moc silnika - każdy producent różnie to robi) ciągnące, a ESP przyhamowuje koło, aby wyprostować auto podczas poślizgu czy jakoś tak ;) heheh, dobra, resztę można wygooglać

gawelook
Świeżak
Model:

#231 Post autor: gawelook » 06 lis 2016, 21:39

witam wszystkich. Przymierzam sie do wymiany kilku żarówek na ledy. I nie wiem czy brać wszystkie na CanBus. Moja Zafka jest z 2003roku wygląda na polift, srebrny panel klimy itd. Wiem, że kilka obwodów sprawdza ale nie wiem czy wszystkie. Wymieniłbym kierunki, postojówki i jednowłóknowe W tylnej lampie. Moze ktoś z kolegów wymieniał i zna temat.

Awatar użytkownika
ryba1
Zafiromaniak
Imię: Krzysiek
Auto: Zafira B 381KM/507NM
Model: OPC
Plec:
Kontakt:

#232 Post autor: ryba1 » 06 lis 2016, 21:42

co polecicie za zarówki H7???nie musza być tanie ale dobre białe światło na zwykłej lampie

Awatar użytkownika
Mat86radom
Zafiromaniak
Imię: Mateusz
Auto: Mazda 5 2.0 Diesel 143KM/360nm
Model: MZRCD
Oznaczenie silnika: CITD
Plec:
Kontakt:

#233 Post autor: Mat86radom » 06 lis 2016, 21:55

Tungsram megalight, dobra jakość za przyzwoitą kasę.

Awatar użytkownika
ryba1
Zafiromaniak
Plec:
Kontakt:

#234 Post autor: ryba1 » 06 lis 2016, 21:56

Mat86radom pisze:Tungsram megalight, dobra jakość za przyzwoitą ka
jakiś link.śmigałeś na nich?

Awatar użytkownika
Mat86radom
Zafiromaniak
Imię: Mateusz
Auto: Mazda 5 2.0 Diesel 143KM/360nm
Model: MZRCD
Oznaczenie silnika: CITD
Plec:
Kontakt:

#235 Post autor: Mat86radom » 06 lis 2016, 22:01

ryba1, http://allegro.pl/zarowki-tungsram-h7-m ... 97274.html mam je już w trzecim aucie. W zośce zrobiły już 21tys km i świecą dalej

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Imię: Bodek
Auto: Zafira_B_Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Plec:
Kontakt:

#236 Post autor: Bodek » 06 lis 2016, 22:16

ryba1 pisze:
Mat86radom pisze:Tungsram megalight, dobra jakość za przyzwoitą ka
jakiś link.śmigałeś na nich?
Co prawda przez ostatni rok wiele kilometrów swoim autem nie zrobiłem, bo jeżdżę innym, ale kupiłem z ciekawości i uważam, że są :ok: - świecą już rok, światło w nocy jest przyzwoite i dobrze widać.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Imię: Janek
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Oznaczenie silnika: Z18XER
Plec:
Kontakt:

#237 Post autor: janekW67 » 06 lis 2016, 22:21

Oczywiście!

Awatar użytkownika
ryba1
Zafiromaniak
Plec:
Kontakt:

#238 Post autor: ryba1 » 06 lis 2016, 22:22

Mat86radom pisze:W zośce zrobiły już 21tys km i świecą dalej
Bodek pisze:ale kupiłem z ciekawości i uważam, że są :ok: - świecą już rok
no to je zakupie,.mam popalone wiec jest okazja do zmiany mam nadziej że dobrej i z polecenia ;)

Crazy
Zafiromaniak
Imię: Dawid
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Plec:

#239 Post autor: Crazy » 06 lis 2016, 22:28

Miałem okazję jechać astra kumpla i te żarówki tungsram zrobiły różnicę bez dwóch zdań
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Imię: Rafał
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Plec:
Kontakt:

#240 Post autor: rafant4011 » 06 lis 2016, 23:20

ODPOWIEDZ