Roleta bagaznika

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderatorzy: Sebu$, Tunio999

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Robert LTM
Zafiromaniak
Imię: Robert
Auto: Opel Zafira B 1.9CDTI SPORT
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Plec:
Kontakt:

#61 Post autor: Robert LTM » 16 wrz 2014, 09:20

tak jak Flora napisał czasem wystarczy tylko nakręcić sprężynę często przy skręcaniu jej zapomina się o tym sam to robiłem tylko że w audi choć myślę ze metoda powinna być podobna ;)
co do pytań jest tylko jedna sprężyna ona odpowiada za zwijanie nie wystarczy ja włożyć trzeba nakręcić z tego co pamiętam kręcąc prawym plastikiem kilka razy, można wtedy trzymając dobrze sprawdzić czy chodzi i skręcić całość taka była moja metoda :P

Awatar użytkownika
rudi82
Debiutant
Model:

#62 Post autor: rudi82 » 16 wrz 2014, 09:25

OK! dzieki za rady! bede sprawdzal dzisiaj wieczorem to moze dorzuce jeszcze fotorelacje :) chociaz nie wiem jak bede skrecal i robil zdjecia ;) oby sie udalo bo ta roleta mnie strasznie denerwuje jak tak wisi...
Obrazek

pozdro
Rudi82

Awatar użytkownika
Robert LTM
Zafiromaniak
Imię: Robert
Auto: Opel Zafira B 1.9CDTI SPORT
Model: ZB
Plec:
Kontakt:

#63 Post autor: Robert LTM » 16 wrz 2014, 09:30

oj też nie wiem czy ci fotorelacja wyjdzie chyba ze z kamerką na głowie :lol: bo mi do skręcania potrzeba było trzech rąk :lol:
;)

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Imię: Marcin
Auto: Zafira
Model: B
Plec:

#64 Post autor: Flora » 16 wrz 2014, 09:39

Robert LTM0154 pisze:oj też nie wiem czy ci fotorelacja wyjdzie chyba ze z kamerką na głowie :lol: bo mi do skręcania potrzeba było trzech rąk :lol:
;)
Dokładnie - najlepiej mieć kogoś do pomocy, a do tego sprężynę trzeba nakręcić mocniej niż się wydaje, inaczej roleta nie będzie się samodzielnie zwijała.

Awatar użytkownika
rudi82
Debiutant
Model:

#65 Post autor: rudi82 » 16 wrz 2014, 15:37

jeszcze jedno pytanie...

ta sprezyne trzeba skrecic niby w lewo..ale ktore lewo?? :)

no i czy roleta ma byc wtedy rozwinieta czy zwinieta jak bede to zakladal?
Obrazek

pozdro
Rudi82

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Plec:

#66 Post autor: Flora » 16 wrz 2014, 16:53

Roleta moze być rozwinieta, ale przy nakrecaniu i tak ją sciagnie, a kręcić trzeba wlasnie tak żeby z jak największą siłą wciągało roletę do środka.

Awatar użytkownika
rudi82
Debiutant
Model:

#67 Post autor: rudi82 » 26 wrz 2014, 21:18

dobra... ja nie wiem jak ja mam to nakrecic... dzisiaj rozebralem rolete jeszcze raz i oto co tam jest:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

nie wiem jak ja mam ta sprezyne skrecic i o co to zahaczyc... moim zdaniem tam czegos brakuje... czy ci co naprawiali tez tak to mieli czy inaczej to wygladalo??

pozdro
rudi-82
Obrazek

pozdro
Rudi82

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Plec:

#68 Post autor: Flora » 26 wrz 2014, 21:35

Ta drobinka jedynie ściska mechanizm. Sprężyna naciągająca znajduje się wewnątrz rolety. Spróbuj obracać plastikowy trójramienny element, a po chwili poczujesz opór. Najwięcej zabawy jest przy składaniu całości po naciągnięciu.

Awatar użytkownika
rudi82
Debiutant
Model:

#69 Post autor: rudi82 » 28 wrz 2014, 14:57

Ludzie! Pełen sukces!!!

Flora! Dzięki!!!! Okazało się, że u mnie ta sprężyna co była w środku w tej rolecie była pęknięta... oderwana zupełnie od tego plastiku... wyjąć ten plastki co się kręci (zeszło bez problemu) a potem zrobić wędkę sobie z drutu zakończonego hakiem. "Wyłowiłem" sprężynę, zahaczyłem ją sobie na brzegu śrubokrętem i musiałem końcówkę zakrzywić, żeby zaczepić ją na tym plastiku co jest na zewnątrz... trochę to trwało i potrzebna jest druga osoba, która trzyma ten śrubokręt trzymjący sprężynę... jak już to naciągnąłem to sprężyna sama wskoczyła do środka i wszystko się ładnie zblokowało... potem faktycznie trzeba kręcić tym plastikiem i skręca się sprężyna wtedy. jedna osoba jakoś trzyma całą konstrukcję skręconą a druga osoba próbuje to zmontować... nie da się inaczej tego opisać chyba... ale jak już to się zrobi o ponownie znituje wszystko to roleta działa jak nowa :) no może u mnie nie do końca tak jakbym chciał bo w trakcie montażu całości trochę ta sprężyna się luzowała i nie do końca ona jest naciągnięta, ale prawie cała roleta się zwija. ta końcówka co się nie zwija to można ją przerzucić spokojnie i nie przeszkadza. jak będę miał trochę więcej cierpliwości i ponowne odwiedziny gości do pomocy i więcej piwa to wtedy zrobie to dokładniej :)

dzięki wszystkim za pomoc! ponownie bez klubu zafira by się to nie udało :D:D:D
Obrazek

pozdro
Rudi82

Paweł B
Model:

#70 Post autor: Paweł B » 14 lis 2015, 22:58

Witam serdecznie - temat był już poruszany, ale nie znalazłem tego, co mnie interesuje. Kupiłem za długą roletę bagażnika - czy da się ją jakoś skrócić, najlepiej nie niszcząc gniazd z zaczepami na bokach samochodu? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Mariusz 79
Mieszkaniec
Model:

#71 Post autor: Mariusz 79 » 15 lis 2015, 12:40

Witam raczej nic nie zrobisz. Sprzedaj i kup dobrą. A o ile jest dłuższa i od jakiego samochodu masz tą roletę.

Paweł B
Model:

#72 Post autor: Paweł B » 15 lis 2015, 14:48

roletę mam od Zafiry, ale starszej - więc jest jakieś 5 centymetrów za długa:( czy nikt nie próbował jej jakoś podciąć?

Awatar użytkownika
Aliass
Zafiromaniak
Model:
Kontakt:

#73 Post autor: Aliass » 16 lis 2015, 22:18

w dziale gielda napewno znajdziesz kupca
Obrazek

mirkosek
Model:

#74 Post autor: mirkosek » 02 mar 2016, 14:02

Witam szanownych klubowiczów.
Mam taki problem, kiedyś zdejmowałem roletę i niestety wyleciał z niej, nie wiem jak to się naprawdę nazywa, chyba teleskop?, nie wiem, w każdy razie to co trzyma roletę w uchwytach na bokach bagażnika.No i tu pojawia się problem, nie wiem gdzie i jak można takie coś kupić, w salonie powiedzieli że ta część nie występuje osobno, tylko razem z roletą, nieźle to kosztuje :( a ja potrzebuję "tylko"jednej małej części, czyli tego teleskopika? zamocowania? w każdym razie tego co łączyrozwiniętą roletę aby ponownie się nie zwinęła :lol:
Więc może ktoś coś wie na ten remat :mrgreen:

Awatar użytkownika
Mat86radom
Zafiromaniak
Imię: Mateusz
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Plec:
Kontakt:

#75 Post autor: Mat86radom » 02 mar 2016, 16:00

mirkosek, mi się udało dokupić na szrocie