[B]Czujniki ciśnienia w oponach (system DDS)

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderatorzy: mariusz131, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kandi
Przeglądacz
Model:

#16 Post autor: kandi » 10 mar 2011, 09:31

...ja ten zestaw mam w oryginale i nie jest głupi...raz podczas jazdy zapaliła się kontrolka i powietrze szybko z koła uciekało, zatrzymałem się i po kilku minutach wszystko zeszło...dobrze mieć tą świadomość, bo jeździmy coraz szybciej...

Awatar użytkownika
kamol
Przeglądacz
Model:

#17 Post autor: kamol » 01 lip 2011, 09:57

ja mam DDS a przynajmniej guzik :lol: ... kumpel ma DDS-a ale w astrze H i on ma jedną zakładkę więcej niż ja w BC, ma chyba tak: BC1, BC2, czas, i dodatkowo takie autko (u mnie tego niema), próbowałem to resetować, ale błądzę po ślepoku :? :oops:
Obrazek
CZŁOWIEK NIE JEST TAKI CO BY NIE DAŁ RADY

marrybus

#18 Post autor: marrybus » 01 lip 2011, 17:05

kamol pisze:ja mam DDS a przynajmniej guzik :lol: ... kumpel ma DDS-a ale w astrze H i on ma jedną zakładkę więcej niż ja w BC, ma chyba tak: BC1, BC2, czas, i dodatkowo takie autko (u mnie tego niema)
Są 2 wersje DDSu:
- Jedna z dodatkowymi czujnikami na kołach - wtedy masz dodatkową zakładkę w BC z dokładnymi danymi ciśnienia.
- Druga bez tych czujek. Z tego co słyszałem to działa na zasadzie wykrywania różnicy w prędkości obrotowej koła. Jak któreś z kół ma za małe/za duże ciśnienie to kręci się szybciej/wolniej od pozostałych kół. Wtedy zapala się kontrolka i ręcznie trzeba posprawdzać które koło "odstaje" od reszty.

Awatar użytkownika
kamol
Przeglądacz
Model:

#19 Post autor: kamol » 03 lip 2011, 23:08

marrybus czyli co piszesz ja mam bez czujników :D to chyba dobrze :D jak jest napisane w instrukcji obsługi strona 10-31 resetuję układ DDS po poprzez włączenie zapłonu i wciśnięciu na ok 4 sekundy przycisku "DDS" (3 razy mignie kontrolka DDS ) ok ... i po spadku ciśnienia w jednym kole przy prędkości powyżej 30 km/h powinna zaświecić się na czerwono lampka "DDS" :?: ... jutro nie mam czasu... ale dam znać jak przeszły testy po obniżeniu ciśnienia w jednym kole :D
Obrazek
CZŁOWIEK NIE JEST TAKI CO BY NIE DAŁ RADY

marrybus

#20 Post autor: marrybus » 05 lip 2011, 12:31

tak - jest dokładnie tak jak piszesz - ja też tak mam.
Ponoć różnie jest z tymi czujnikiami na kołach i potrafią być awaryjne (ale to tylko ze słyszenia - niemam takich więc nie moge potwierdzić)

Mundurowy
Przeglądacz
Model:

#21 Post autor: Mundurowy » 30 lip 2011, 11:57

Mam te czujniki i DDSa. Czujniki pokazują swoje a ciśnieniomierz w stacji obsługi swoje. Czasem jest tak że co pół godziny pokazują inne ciśnienie. Co ciekawe jak jest za bogato powietrza to nic, jak tylko trochę za mało to na wyświetlaczu wyskakuje ostrzeżenie. :roll:

greco
Przeglądacz
Model:

#22 Post autor: greco » 30 lip 2011, 21:24

Mundurowy pisze:Mam te czujniki i DDSa. Czujniki pokazują swoje a ciśnieniomierz w stacji obsługi swoje. Czasem jest tak że co pół godziny pokazują inne ciśnienie. Co ciekawe jak jest za bogato powietrza to nic, jak tylko trochę za mało to na wyświetlaczu wyskakuje ostrzeżenie. :roll:
U mnie te czujniki działają bez zastrzeżeń.
Wartość ciśnienia zmienia się tylko w momencie rozgrzewania i stygnięcia opon w zakresie 2,2-2,4 w zależności od temperatury. Jedynie czasami układ się zawiesi, wtedy trzeba zgasić silnik i ponownie odpalić (oczywiście na postoju :lol: ), ale zdarzyło mi się to może z trzy razy.
Ogólnie fajna sprawa ten układ.

Mundurowy
Przeglądacz
Model:

#23 Post autor: Mundurowy » 31 lip 2011, 10:34

Może masz rację z tym rozgrzewaniem opon. Nie bardzo zwracałem uwagę. Popatrzę uważniej na te czujniki. :>

Awatar użytkownika
David
Mieszkaniec
Model:

#24 Post autor: David » 02 sie 2011, 21:15

u mnie w Lagunie jak wsiadam rano to czujniki pokazują z przodu 2,0 a z tyłu 2,3 i 2,4 po przejechaniu kilku km te wartości wzrastają o 1-na dziesiątą, . u mnie te czujniki pokazują na bieżąco ciśnienie, w każdej chwili mogę sprawdzić w komputerze, jeśli spada poniżej 1,7 to pokazuje ostrzeżenie na komputerze oraz które koło, jeśli spadnie poniżej 1,3 to komputer każe zatrzymać samochód, i zapala się wielki stop na wyświetlaczach.

BZzzBZzz
Debiutant
Model:

#25 Post autor: BZzzBZzz » 06 lis 2011, 19:12

Mam pytanie w sprawie DDS z czujnikami w oponach? Jakiego efektu mam się spodziewać po założeniu kół zimowych.....rozumiem że będzie alarmował...ale czy można to jakoś dezaktywować lub pomiąć w systemie? No i drugie pytanie, które i się nasuwa... jesli zmienię koła letnie miejscami (przód - tył)... to chyba niestety tylko z felgami.... bo przecież system wie jaki czujnik przypisany jest do konkretnej pozycji? Niby przydatna funkcjonalność... ale bez sensu dodatkowe problemy...wiadomo na Zachodzie kogo tam to interesuje ... auto do serwisu.... i już po problemie.
Ostatnio zmieniony 06 lis 2011, 19:54 przez BZzzBZzz, łącznie zmieniany 1 raz.
Zafira B A17DTR

Awatar użytkownika
David
Mieszkaniec
Model:

#26 Post autor: David » 07 lis 2011, 07:56

powinien pokazać nowe ciśnienie w kołach po zmianie, u mnie palił sie stop przez około 30km od wymiany opon na zimowe. potem się ustabilizowął i wszystko jest ok. co do 2giego pytania to przynajmniej u mnie każde koło ( czujnik )ma swój kolor i jest przypisane do konkretnego miejsca w samochodzie, także po zmianie kół przód-tył, lewe-prawe powinien pokazać błąd. aby zamienić koła to musze potem podłączyć kompa i zaprogramować od nowa czujniki na nowych pozycjach

Miszkaaa
Świeżak
Model:

#27 Post autor: Miszkaaa » 11 lis 2011, 23:26

Jak na razie DDS zadziałał u mnie 2 razy. W pierwszym wypadku było to przebicie opony.
Po ruszeniu ze świateł usłyszałem odgłos stukania w rytm obracania się opony.
Potem "stu" kiedy śruba wypadała z koła i natychmiast kontrolka.
Po 50m opona była pusta, na krawężnik wtaczałem się już na kapciu.

Drugi raz wyjechałem za miasto, rozpędziłem auto do drogowej +/- 90km/h i po chwili zauważyłem kontrolkę. Na najbliższej stacji manometr wykazał różnicę 0,6 atm w jednym z kół.
Dopompowałem, zresetowałem i wszystko gra.

Awatar użytkownika
Goris
Debiutant
Model:

#28 Post autor: Goris » 18 lis 2011, 19:26

BZzzBZzz pisze:Mam pytanie w sprawie DDS z czujnikami w oponach? Jakiego efektu mam się spodziewać po założeniu kół zimowych.....rozumiem że będzie alarmował...ale czy można to jakoś dezaktywować lub pomiąć w systemie? No i drugie pytanie, które i się nasuwa... jesli zmienię koła letnie miejscami (przód - tył)... to chyba niestety tylko z felgami.... bo przecież system wie jaki czujnik przypisany jest do konkretnej pozycji? Niby przydatna funkcjonalność... ale bez sensu dodatkowe problemy...wiadomo na Zachodzie kogo tam to interesuje ... auto do serwisu.... i już po problemie.
Rok temu jak zmieniłem na zimówki to za każdym odpaleniem wyskakiwał komunikat że nie wykrywa sygnału z czujnikow ale wtedy coś sprawdzałem w zakladkach komput.
Dwa tyg. temu zmieniłem na zimówki i nic się nie dzieje , żadnego komunikatu ale też nie zaklądam do zakładki z ćiśnieniami opon.

Letnie założyłem odwrotnie i nic się złego nier działo , pokazuje dobre ciśnienie tylko w złym miejscu na wyświetlaczu.

A i jeszcze jedno , na wiosnę przy zmianie na letnie nie chciał się skalibrować (uruchmić) pokaz ciśnienia w oponach , ale wystarczyło podpompować koło ponad normę np. do 2,7bar i zaskoczyło , potem upuszczenie do 2,4

Awatar użytkownika
Tunio999
Zafiromaniak
Imię: Wojtek
Auto: ZB 1.8 SPORT
Model: 2008
Oznaczenie silnika: Z18XER
Plec:
Kontakt:

#29 Post autor: Tunio999 » 25 kwie 2013, 19:49

Dzisiaj i mi zaczerwieniła się kontrolka DDS :> Po powrocie sprawdziłem i wyrównałem ciśnienie w kołach (niewielka różnica była) następnie przytrzymałem przycisk DDS ok 5s. i kontrolka zgasła :lol:
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
- Albert Einstein

<<< Pozdrawiam Tunio999 >>>

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Imię: Bodek
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Plec:
Kontakt:

#30 Post autor: Bodek » 25 kwie 2013, 20:01

Tunio999 pisze:Dzisiaj i mi zaczerwieniła się kontrolka DDS :> Po powrocie sprawdziłem i wyrównałem ciśnienie w kołach (niewielka różnica była) następnie przytrzymałem przycisk DDS ok 5s. i kontrolka zgasła :lol:
To na jaką różnicę reaguje :?:
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”