Ogrzewanie zafira 2,2 DTI

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderatorzy: Sebu$, Tunio999

Wiadomość
Autor
derk
Przeglądacz
Model:

Ogrzewanie zafira 2,2 DTI

#1 Post autor: derk » 26 sie 2017, 08:16

Witam
Mam problem z nagrzewającym tunelem podczas jazdy . Na początku pomyślałem, że powodem jest nagrzewający się katalizator i on oddaje ciepło na podłogę. Katalizator sprawdzony, jest w dobrym stanie. Dodatkowo założyłem osłonę nad katalizator, a nadal się grzeje. Jest to wkurzające zwłaszcza jak prawą nogę opieram o tunel . Zauważyłem, że tunel szybciej się nagrzewa w momencie kiedy mam włączone ogrzewanie.
Mam zafira z climatroniciem .
Przy załączonym chłodzeniu z nawiewów wieje zimne powietrze, więc nie jest mieszane.
Domyślam się, że przyczyną nagrzewania tunelu jest nagrzewnica, która się w nim mieści.
Mam pytanie, czy przed nagrzewnicą jest jakiś zaworek który powinien odcinać dopływ gorącego płynu z silnika ? Czy obieg z nagrzewnica jest cały czas otwarty, a regulacja temperatury polega tylko na klapkach ?
W sumie już sam nie wiem co z tym robić. Mojej żonie to pasuje bo jest ciepłolubna, ale mnie ogarnia kurw...... . Być może te typy tak mają, co mi się wydaje za nie normalne ?
Co z tym robić ?

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Imię: Jorg
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Plec:

#2 Post autor: Dziadek13 » 26 sie 2017, 11:45

Na rolnetce był montowany elektryczny zaworek odcinający ciepły płyn z silnika może zablokował się na otwartym, lub miał awarie i poprzednik odciął mu zasilanie na otwartym stąd obieg jest cały czas,lub był wyciek na oringach i mechanik założył nową rolnetke już bez tego elektro zaworka.

Awatar użytkownika
tomzam
Mieszkaniec
Imię: Tomek
Auto: Opel
Model: ZafiraA
Oznaczenie silnika: DTH
Plec:

#3 Post autor: tomzam » 26 sie 2017, 11:47

przez nagrzewnicę cały czas płynie płyn chłodniczy - nie ma zaworka (w niektórych wersjach był,ale przy climatronicu chyba nie)
jeżeli grzeje Ci prawą nogę to jest tam akurat tunel nawiewu na tył - ja mam tak że przy włączonej klimie prawa noga mi marznie :lol:
Możesz mieć uszkodzony któryś silniczek od klapek i na tył dmucha cały czas ciepłym - sprawdź co leci z nawiewu na tył gdy ustawione masz zimno

derk
Przeglądacz
Model:

#4 Post autor: derk » 29 sie 2017, 20:30

tomzam pisze:przez nagrzewnicę cały czas płynie płyn chłodniczy - nie ma zaworka (w niektórych wersjach był,ale przy climatronicu chyba nie)
jeżeli grzeje Ci prawą nogę to jest tam akurat tunel nawiewu na tył - ja mam tak że przy włączonej klimie prawa noga mi marznie :lol:
Możesz mieć uszkodzony któryś silniczek od klapek i na tył dmucha cały czas ciepłym - sprawdź co leci z nawiewu na tył gdy ustawione masz zimno
Sprawdziłem na tył wieje dobrze jak ma chłodzić to zimne, a jak grzać to ciepłe. Najgorsze jest, to że nawet jak mam włączoną klimatyzacje i na tył wieje zimne i tak się grzeje tunel.
Może muszę się przyzwyczaić i nie opierać nogi o tunel, jakoś tak się przyzwyczaiłem :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”