Błąd komunikacji z komputerem

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: mariusz131, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
akte
Debiutant
Imię: Tomek
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: A18XER
Plec:

#1 Post autor: akte » 05 gru 2017, 19:47

Nabyłem op-com (nowy, sprawdzony), niestety nie łączy się z komputerem w samochodzie :( . Wyskakuje komunikat "Interface Communication Error, or Interface not powered from car!". Dzisiaj przy okazji zmiany oleju w mojej Zośce zleciłem mechanikowi, aby zdiagnozował auto swoim sprzętem. Po podłączeniu (chyba to był Tech) zauważył, że nie ma komunikacji z modułem silnika - tzn jest on niewidoczny. Z pozostałymi modułami, takimi jak ABS,Airbag itp. komunikacja jest bezproblemowa.
Czy ktoś z Was spotkał się już z czymś takim, ewentualnie zna rozwiązanie problemu?
Pozdrawiam

tomatokrauze
Świeżak
Imię: Tomasz
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI COSMO PANORAMA
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Plec:

#2 Post autor: tomatokrauze » 02 sty 2018, 16:26

Sprawdź bezpieczniki nr 10 przy silniku i 24 w rec po lewej w bagażniku ja miałem bardzo podobnie, bezpieczniki były całe ale po ich wyjęciu i ponownym włożeniu zacżęło autko gadać z komputerem diagnostycznym. Może gdzieś coś przyśniedziało

Crazy
Zafiromaniak
Imię: Dawid
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Plec:

#3 Post autor: Crazy » 02 sty 2018, 18:34

Jaki tam masz silnik ?
Jeśli benzyna + LPG to wyłącz LPG i spróbuj jeszcze raz się połączyć
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”