Programowanie ECU

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Sebu$, Tunio999

Wiadomość
Autor
gwizd_ek
Świeżak
Imię: Łukasz
Auto: Zafira A 1.6 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z16XE
Plec:

Programowanie ECU

#1 Post autor: gwizd_ek » 12 gru 2017, 23:39

Witam. Czy w jednostkach ECU stosowanych w ZA mapa silnika znajduje się w kości pamięci, która jest w obudowie typu SOP-8? Chodzi mi o to czy po otworzeniu ECU i wylutowaniu takiej kości mogę ją przeprogramować zwykłym programatorem do biosów np. EZP2010. Wiem że rozbieranie ECU nie jest łatwe i bezpieczne i mogę uszkodzić pamieć albo ECU. Na chwilę obecną interesuje mnie info w jakiej pamięci znajduje mapa silnika. Od razu napisze dla nadgorliwych że nie chodzi o wyłączenie uszkodzonych airbagów, cofanie przebiegu czy inne "januszowe triki przed sprzedażą". Po prostu mam ciągłe problemy z EGR i jeżeli jest taka opcja to chcę to zrobić we własnym zakresie a nie za 400zł.
Żeby się nie psuła :)

Awatar użytkownika
danielp
Bywalec
Imię: Daniel
Auto: Citroen
Model: DS4
Oznaczenie silnika: RHD
Plec:
Kontakt:

Programowanie ECU

#2 Post autor: danielp » 15 gru 2017, 21:31

Jeżeli chodzi o sterownik z silnika z16xe (domniemam podpierając się informacją z avatara) to nie ma czegoś takiego jak piszesz.
Poszukaj w goglach jak wygląda wewnątrz to szybciej go zamkniesz jak otworzyłeś. Są natomiast sposoby pozyskania tej zawartości innym sprzętem nawet po OBD,
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 15 gru 2017, 21:53 przez Sebu$, łącznie zmieniany 1 raz.
Programowanie i Diagnostyka elektroniki Samochodowej
Odczyt CARPASS po OBD oraz moduły wysyłkowo również z DDM i PDM
CIM-y programowanie,naprawa,sprzedaż
KOLEKTORY Z19DTH.Edycja plików on-line.
Specjalizacja OPEL
www.cartronic.biz

gwizd_ek
Świeżak
Imię: Łukasz
Auto: Zafira A 1.6 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z16XE
Plec:

Programowanie ECU

#3 Post autor: gwizd_ek » 16 gru 2017, 17:06

Nie otwierałem go i dlatego pytam jak to jest zbudowane. Mam możliwość programowania kości i pomyślałem że akurat może tu też jest taka zastosowana. Ale jeżeli nie to będę kombinował dalej.
Żeby się nie psuła :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”