Klapy wirowe brak listwy sterujące.

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: mariusz131, Tazz

Wiadomość
Autor
mlody17
Bywalec
Imię: Michał
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#1 Post autor: mlody17 » 02 sty 2018, 05:21

Witam Panowie. Mam do Was takie pytanie a mianowicie chodzi o to że wczoraj postanowiłem sobie posprawdzac stan oleju płynów itp i z ciekawości ściągnąłem osłonę silnika żeby zobaczyć jak klapy wirowe a tam zdzwinie ta listwa co nimi steruje leży sobie na silniku a co najważniejsze samochód jeździ normalnie brak błędów i tu pytanie czy mogę tak z tym jeździć? Gadałem wczoraj z mechanikiem to powiedział mi żebym spróbował te klapy jakoś zablokować w tej pozycji jak są teraz np dając na nie silikon albo coś tylko nie dawać na ta klapę trzecią od lewej strony bo ona jest prowadzącą i że mogę tak z tym jeździć co Wy o tym sądzicie?

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Imię: Marcin
Auto: Zafira
Model: B
Plec:

#2 Post autor: Flora » 02 sty 2018, 05:40

Jeździsz, więc można. Wiele osób jeździ bez listwy, nie zdając sobie sprawy z usterki. Problemem nie jest listwa leżąca na silniku, ale przyczyna takiego stanu. Coś zaczęło się dziać z klapami i przynajmniej jedna z nich stawia na tyle duży opór, że wyrobiły się gniazda trzymające listwę na miejscu. Przez długi czas nic nie będzie się działo, ale jeżeli zbagatelizujesz ten stan to w skrajnym przypadku skończysz z kawałkiem klapy w silniku.

mlody17
Bywalec
Imię: Michał
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI OPC Line

#3 Post autor: mlody17 » 02 sty 2018, 08:33

No ale jakbym je w tej chwili zablokował tak jak mi to podpowiedział miechanik żeby nie miały jak się ruszać to jezdziloby to czy dalej byłaby możliwość trwania ich i wpadniecia w kolektor?

Awatar użytkownika
czarekcw
Zafiromaniak
Imię: Cezary
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo Panorama
Plec:

#4 Post autor: czarekcw » 02 sty 2018, 09:54

Śledząc swego czasu google nigdzie nie znalazłem opisanego przypadku, żeby w Oplach wpadły klapy do silnika (choć niedziałające klapy mimo wszystko mogą się wyrwać), co innego w Alfach gdzie przypadków jest multum (z powodu innej budowy).

Zrób min choć w połowie porządnie tzn napisz do tego usera memberlist.php?mode=viewprofile&u=23935 (sklep http://www.cartronic.biz/ ) i ogarnij temat kolektora bez klap. Nastawnik możesz później wyprogramować.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”