Klamka zewnętrzna

Zafira B

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderatorzy: mariusz131, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
szymonOPC
Bywalec
Imię: Szymon
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: LEH
Plec:

Klamka zewnętrzna

#1 Post autor: szymonOPC » 13 sty 2018, 14:03

Witam wszystkich :uklon: Mam pytanie aby zdemontować klamkę zewnętrzną w zafirze B to muszę się do niej dostać od środka poprzez zdjęcie tapicerki drzwi ? Czy po otwarciu drzwi muszę zdjąć jakąś zaślepkę aby móc ją odkręcić ? Bo problem polega dokładnie na tym że klamka tylnych lewych drzwi mówić krótko jakby się poluzowała i lata a nie tak jak reszta które widać że są dokręcone i trzymają się kupy

Skasowany użytkownik 6483

Klamka zewnętrzna

#2 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 » 13 sty 2018, 18:40

Na szczęście klamki w naszych autach to żaden problem by je zdemontować. Z boku drzwi musisz odnaleść taką dziurkę na wysokości zamka. Jest ona zabezpieczona gumką. Zdejmij ją i tam kluczem typu torx odkręć troszkę śrubę to poluzujesz tą krótki element klamki. Wysuń go a wtedy wyjdzie Ci cała reszta. Podejrzewam ,że masz te luzy własnie przez to ,że masz nie dokręconą ta śrube kontrującą klamkę. Na początek postaraj sie ja dokręcić a być może luzy znikną.

Awatar użytkownika
szymonOPC
Bywalec
Imię: Szymon
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: LEH
Plec:

Klamka zewnętrzna

#3 Post autor: szymonOPC » 13 sty 2018, 20:01

Dzięki Jarek za podpowiedz :uklon: A więc od razu wziąłem się za robotę i problem rozwiązałem. Problemem opadającej klamki było zużycie materiału tj. klamka w momencie otwierania i zamykania obciera o wkładkę również plastikową a więc nadlałem troszkę kleju na dół klamki (jak widać na powiększeniu zdjęcia) i problem rozwiązany :lol:
Obrazek
Później troszkę wd40 aby był lepszy poślizg i gotowe :zdrowko:
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”