[B]regulacja lędźwiowa fotela

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderatorzy: mariusz131, Tazz

Wiadomość
Autor
Szymon78

[B]regulacja lędźwiowa fotela

#1 Post autor: Szymon78 » 09 sie 2010, 10:28

Koledzy, kolezanki, zafiromaniacy...:)

Dobierał sie ktoś do regulacji lędźwiowej fotela...

Wczoraj w czasie jazdy kręciłem pokrętłem regulacji i... NIC.. kręcę od oporu do oporu a różnicy nie czuje. Pokrętło obraca sie z pewnym oporem ( wydaje mi się ze tak właśnie byc powinno) ale żadnej różnicy nie ma...

Kiedyś wcześniej jeździłem ZA i tez tył ten bajer ale kręcąc różnica była...

Rozbierał ktoś to? da się wogole.. jeśli tak to jak sie dobrać do tego i co możne byc spaprane.
Ostatnio zmieniony 16 gru 2011, 17:59 przez Szymon78, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Anony Mous
Zafiromaniak
Model:
Kontakt:

Re: regulacja lędźwiowa fotela

#2 Post autor: Anony Mous » 09 sie 2010, 10:39

Szymon Jankowia pisze:Koledzy, kolezanki, zafiromaniacy...:)

Dobierał sie ktoś do regulacji lędźwiowej fotela...

Wczoraj w czasie jazdy kręciłem pokrętłem regulacji i... NIC.. kręcę od oporu do oporu a różnicy nie czuje. Pokrętło obraca sie z pewnym oporem ( wydaje mi się ze tak właśnie byc powinno) ale żadnej różnicy nie ma...

Kiedyś wcześniej jeździłem ZA i tez tył ten bajer ale kręcąc różnica była...

Rozbierał ktoś to? da się wogole.. jeśli tak to jak sie dobrać do tego i co możne byc spaprane.
A u pasażera sprawdzałeś czy działa ??

Szymon78

#3 Post autor: Szymon78 » 09 sie 2010, 10:41

mam tylko regulację we fotelu kierowcy....

tico0

#4 Post autor: tico0 » 09 sie 2010, 10:48

Szymon Jankowia pisze:Rozbierał ktoś to? da się wogole..
Odpinasz z tyłu tapicerkę fotela i wszystko masz jak na dłoni, ale skoro nie reaguje na kęcenie to możesz mieć w środku w fotelu pękniętą tą plastykową " drabinkę" która odpowiada za regulację u mnie też tak jest ale troszkę regulacja działa.

Szymon78

#5 Post autor: Szymon78 » 09 sie 2010, 10:57

hmmm.. to odpięcie tapicerki mnie zastanawia.. ja mam COSMO z ta niby skórą...
ale skoro toco0 piszesz ze sie da to muszę spróbować...

jesli chodzi o "drabinkę" to możliwe (muszę luknąć).. wyreguluję sobie sobie pod własne potrzeby "na krótko" itak zmontuje.... oczywiste jak to będzie błahostka to naprawie an CACY

tico0

#6 Post autor: tico0 » 09 sie 2010, 14:39

Szymon Jankowia pisze:ja mam COSMO z ta niby skórą...
Ja mam normalną tapicerkę ale myślę że z skórą powinno być tak samo...

Szymon78

#7 Post autor: Szymon78 » 11 paź 2010, 14:01

to reasumuja stary temat :)

w końcu dobrałem sie do tego ustrojstwa...

1. zdjęcie tapicerki banalnie proste... po bokach i u dołu zaciśnięta jest na takich specjalnych listwach zapięciowych
2. u mnie pękła ta kratka/drabinka która wypycha fotel dokładnie w połowie
Zdjęcie tego to wypięcie z 4 wcisków u dołu i 2-ch u boku oraz zdjęcie cięgna pociągowego
...Jako ze klejenie kratki nie pomogło (pękło odrazu przy zakładaniu ponownych) zastosowałem troche spartański sposób...
wyciąłem z blaszki INPOST -u :D 2 blaszki i śrubkami 4mm skręciłem drabinkę razem.

pozostało zmontować razem i cieszyc sie efektem. U mnie elastyczność mechanizmu pozostała (wypukłość wraca do pierwotnego stanu)

nakład pracy -0,5h
koszt -hmm.. ile kosztują 4 śrubki z nakrętkami ??? :) - 1pln?
no i ile radości :mrgreen:

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Model:

#8 Post autor: rhaaziel » 11 paź 2010, 22:56

U mnie też podobna awaria :evil: W fotelu pasażera regulacja działa super, u kierowcy niestety padła, także podejrzewam wspomnianą wcześniej drabinkę :(
Mam nadzieję, że w weekend uda mi się do tego dobrać i naprawić.
Szymon Jankowia nie robiłeś czasem jakiś fotek?
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

Szymon78

#9 Post autor: Szymon78 » 12 paź 2010, 08:38

niestety nie.. nie miałem aparatu (w komórce mi coś słabo robi)

generalnie blaszki przykręciłem z jednej strony ( od tej gładszej/od strony oparcia), nakrętki zaś sa od strony wolnej(tyłu fotela) tak by nie właziły w plecy :)
Jes to proste połączenie pękniętych 2- elementów blaszką szerokości ok 1,5cm i 2 śrubkami z nakrędkami na stronę -

Wydaje mi sie że pojedyncza blaszka wystarczy i pozwoli na elastyczna prace ( skręcenie z 2-ch stron pewnie by usztywniło i nie dałoby sie kręcić pokrętłem). Puki co działa ładnie.. i oszczędność pewnie spora.. choc nie wiem ile w ASO takowa drabinka kosztuje

tico0

#10 Post autor: tico0 » 12 paź 2010, 09:16

Szymon Jankowia pisze:choc nie wiem ile w ASO takowa drabinka kosztuje
Znając życie pewnie nie występuje jako element naprawczy i trzeba ją kupić z "całym fotelem" :lol: .

Awatar użytkownika
kubik_CDTi
Zafiromaniak
Model:

#11 Post autor: kubik_CDTi » 12 paź 2010, 09:26

I tu Was zaskoczę,bo można zestaw taki dołożyć do fotela w cosmo na 100% w innych już nie wiem ;)
Tylko za pewne będzie to cały zestaw,a nie sama drabinka,ale to już w epc trzeba sprawdzić :)
Pozdrawiam
Chipped by MR Motors

tico0

#12 Post autor: tico0 » 12 paź 2010, 11:54

kubik_CDTi pisze:tu Was zaskoczę,bo można zestaw taki dołożyć do fotela w cosmo na 100% w innych już nie wiem
Nie zaskoczysz ;) bo można go dołożyć w każdym fotelu....

andwi
Przeglądacz
Imię: Andrzej
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z16XER
Plec:

#13 Post autor: andwi » 02 lis 2010, 11:21

tico0 pisze:
kubik_CDTi pisze:tu Was zaskoczę,bo można zestaw taki dołożyć do fotela w cosmo na 100% w innych już nie wiem
Nie zaskoczysz ;) bo można go dołożyć w każdym fotelu....
A orientuje się ktoś ile by kosztowało takie dołożenie do fotela pasażera?

I czy dało by się też w podobny sposób dołożyc składanie fotela "w koziołek", czy to już musi być oryginalnie?

Szymon78

#14 Post autor: Szymon78 » 03 lis 2010, 08:37

fotele w COSMO nie da rady złozyc w stolik jak te podstawowe (niestety).Było gdzies to na forum poruszane juz.
Jak dla mnie to ujma dla GM ale coś za coś. W Cosmo pseudoskóra dają rewelacyjny komfort (są usportowione) za to te materiałowe sa dobre ale maja dodatkowe zastosowanie (stoliczki w oparciach +składanie w "koziołek" za to nie trzymają tak dobrze na boki.

andwi
Przeglądacz
Imię: Andrzej
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z16XER
Plec:

#15 Post autor: andwi » 03 lis 2010, 12:40

No właśnie ja mam Enjoy a nie Cosmo (czyli niższa wersja) z tapicerką materiałową i fotel nie jest składany. Zastanawiam się czy jest możliwość przerobić go, ale tak myślę żę pozostaje tylko wymiana, a to już zupełnie inne koszty

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”