[B]drgania podczas jazdy

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderatorzy: mariusz131, Tazz

Wiadomość
Autor
fysio1978
Przeglądacz
Model:

[B]drgania podczas jazdy

#1 Post autor: fysio1978 » 25 lip 2009, 22:44

Witam.
Ostatnio zaobserwowałem coś dziwnego w mojej zośce.
Na początku lipca wiozłem dzieci na wakacje zapakowałem auto wraz z rowerami na dachu podczas jazdy odczuwałem dość mocne drgania całej kabiny najbardziej przy przyspieszaniu jak i również dwa razy zaśmierdziało sprzęgło auto ma przejechane 45000km podpowiedzcie co to może być. Nadmieniam iż zimą wjechałem niegroźnie do rowu w serwisie wymienili mi wahacz lewy i końcówki drążków. Dzięki za szybkie odpowiedzi. Te drgania tak jakby przechodziły od przodu po tył i czym bardzie obciążone auto tym silniejsze
Ostatnio zmieniony 15 gru 2011, 01:34 przez fysio1978, łącznie zmieniany 1 raz.

fysio1978
Przeglądacz
Model:

#2 Post autor: fysio1978 » 28 gru 2009, 12:05

właśnie dzisiaj znalazł mechanik problem drgań prawa półoś do wymiany kupiłem komplet używanych i po problemie koszt 1300 z robotą

Awatar użytkownika
lapm
Mieszkaniec
Model:

Re: drgania podczas jazdy

#3 Post autor: lapm » 13 lut 2010, 12:11

U mnie też zauważyłem drgania ale było to po wymianie w paździeniku 2009 opon na nowe (Continental ContiWinterContact TS 830 205/55 R16 91 T) mam nadzieje, ze nie sa jakies lipne po 2 tyg jazdy na trasie nagle zaczela drgac kierownica przy 120-130km/h. Wizyta u wulkanizatora wywazyl ponownie 2 przednie (okazalo sie, ze zle byly wywazone) i po wywazeniu nic juz nie drgalo nawet przy 180km/h teraz po 3 miesiecy ponownie zauwazylem drgania przy 140km/h i szukam teraz w Krakowie miejsca gdzie mozna dowazyc kola na samochodzie.

Znalazlem jedynie

KAROSAŻ

ul. Wielicka 224b
Kraków
tel. 695-275-935

Niby na stronie jest 10zl za koło, ale jak dzwoniłem mówili, ze 15zl i tylko jedna osoba potrafi to robic... ktora jest tydzien na urlopie. Czy może zna ktoś inny jakiś serwis doważający koła?

piorun

#4 Post autor: piorun » 13 lut 2010, 15:18

lapm, no nie mów ze w krakowie nikt nie umie wyważac opon.
przyjedz do mnie mam 3 wulkanizacje w promieniu 1 km :lol: i każdy umie to zrobic

Awatar użytkownika
ADAMO_16
Bywalec
Model:

#5 Post autor: ADAMO_16 » 13 lut 2010, 15:40

lamp mam pytanie: dlaczego szukasz zakładu co wyważa koła na samochodzie? Spotkałem się na necie z negatywnymi opiniami na temat takiego wyważania, moge być w błędzie.Jak coś to prosze mnie naprostować ;)
UNIDEN 520XL + SIRIO AS-100 oraz AFRICA TWIN RD07
Obrazek

Awatar użytkownika
lapm
Mieszkaniec
Model:

#6 Post autor: lapm » 13 lut 2010, 20:12

To nie ma być wyważenie, bo takie było robione, a doważenie i upewnienie się, że na samym samochodzie jest wszystko dobrze z kołami.

ps. A może macie sprawdzone wulkanizatora, który porządnie wyważa w Krakowie najlepiej gdzieś na południu?

zymek
Bywalec
Model:

#7 Post autor: zymek » 14 lut 2010, 10:52

CZ
a może to poduszka na silniku ........
pozdr

Awatar użytkownika
lapm
Mieszkaniec
Model:

#8 Post autor: lapm » 20 lut 2010, 01:11

No jednak nie znalazlem innego wulkanizatora niz KAROSAŻ w krk z dowazaniem na samochodzie, a ze przez tydzien nie mogli to pozostalo mi normalnie wywazyc. Przygladnalem sie przy wywazaniu jednemu z przednich kol i bylo niewywazone o 12, wiec przy wiekszych predkosciach moglo bic. Po wywazeniu wszystkich kół drganie minelo, jestem ciekawy czy tym razem do wiosny wytrzymaja...

Awatar użytkownika
kabanosik
Przeglądacz
Model:

#9 Post autor: kabanosik » 24 cze 2010, 22:17

Witam. Mam taki problem, że podczas jazdy lekko drży kierownica. Co dziwne nie dzieje się to cały czas ale raz drży innym razem nic się nie dzieje :/ Jadąc jest drżenie po chwili ustaje ,później znowu, nie jest to uzależnione od prędkości ,dzieje się to przy różnych prędkościach jazdy. Co to może być? Drążki czy bardziej opony? W którym kierunku szukać?
Z góry dziękuję za sugestie. Pozdrawiam.
Myślisz, że jesteś najlepszy? Pamiętaj, że nie jesteś doskonały!

Awatar użytkownika
kabanosik
Przeglądacz
Model:

#10 Post autor: kabanosik » 25 cze 2010, 07:27

Jest to niezależne od obrotów silnika. Jak jadę i kierownica drży to kilka razy po prostu lekko skeciłem kierownicą w obie strony i czasem drżenie ustaje :/ po kilku kilometrach znowu drży. Nie wiem czy było coś robione z osiami (o jakie osie chodzi?)

Najbardziej podejrzewam opony ze względu na to, że około dwa tygodnie temu podczas jazdy ok.100 km/h miałem duże bicie na kierze. Wywarzyłem wtedy przednie koła w warsztacie i bicie ustało(moim zdanie facio nie bardzo się przyłożył do tego wywarzania- parę minut przed zamknięciem). Teraz kierownica tak jak już pisałem zachowuje się jak ja to nazwałem lekkie dojenie :mrgreen: czyli lewo-prawo, nie wiem co to?

nomad
Debiutant
Model:

#11 Post autor: nomad » 25 cze 2010, 09:18

Ja bym zaczął od tych tańszych elementów :)

Wyważenie opon u innego oponiarza niż zwykle, a przede wszystkim sprawdzenie ciśnienia.
ja ostatnio mocno się zdziwiłem bo oponiarz albo był ślepy albo miał walnięty ciśnieniomierz ;)

Awatar użytkownika
kabanosik
Przeglądacz
Model:

#12 Post autor: kabanosik » 25 cze 2010, 10:15

Jestem dzisiaj umówiony w dobrej firmie na diagnostykę zawieszenia i układu kierowniczego więc wieczorem napiszę co i jak. ;)

Lorry
Zafiromaniak
Imię: Grisza
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#13 Post autor: Lorry » 25 cze 2010, 10:44

Sprawdź czy masz zdrowe łozyska od amorów--- one lubią się zatrzeć w Zośce. Ja takie coś robiłem opis jest w temacie, aczkolwiek to tylko hipoteza średnio możliwa. Moze sprawdź ustaw zbieżność, zawszee bedzie lepiej jak coś ;)

Awatar użytkownika
kabanosik
Przeglądacz
Model:

#14 Post autor: kabanosik » 25 cze 2010, 19:46

Diagnostyka zawieszenia + układ kierowniczy wszystko OK.
Byłem z facetem w kanale w czasie sprawdzania, przednie koła na rozruchu kręcą się troszkę ,,balonowato'', wydaje się że mój problem to opony (mam nadzieję że nie półosie, ale w tym przypadku to objawy byłyby chyba odczuwalne bardziej). Gościu proponuje przełożenie kół z tyłu do przodu, wyważenie wszystkich i próba , tak zrobię.
Dzięki wszystkim za różne sugestie. :piwo:

Awatar użytkownika
kabanosik
Przeglądacz
Model:

#15 Post autor: kabanosik » 08 lip 2010, 19:29

Wszystko jasne. Przełożyłem koła z tyłu do przodu i na odwrót+wyważenie i ciśnienie i Zofia płynie żadnych drgań. :driver:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”