Czy w zimę mam mieć włączoną klimatyzację?

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderatorzy: Sebu$, Tunio999

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
sQcha
Zafiromaniak
Model:

#16 Post autor: sQcha » 01 gru 2010, 16:23

Jak włączysz funkcję ECO, to sprężarka jest wyłączona. Nie musisz jej wyłączać na zimę, nic się nie będzie działo z nią złego.
Szukam swojego alter ego :!:

Awatar użytkownika
darkp1
Zafiromaniak
Model:

#17 Post autor: darkp1 » 01 gru 2010, 19:12

W instrukcji jest podane że po włączeniu obiegu wewnętrznego i klimatyzacji można odparować szyby, ot taka ciekawostka ;) Szczerze powiem że u mnie to słabo działa.
- Wreszcie skróciłem sprężyny zawieszenia, ale mikrofon w McDrive teraz za wysoko!

Awatar użytkownika
sQcha
Zafiromaniak
Model:

#18 Post autor: sQcha » 01 gru 2010, 19:21

darkp1 pisze:W instrukcji jest podane że po włączeniu obiegu wewnętrznego i klimatyzacji można odparować szyby, ot taka ciekawostka ;) Szczerze powiem że u mnie to słabo działa.
A ja czasem korzystam z klimy, żeby odparować, ale bez obiegu zamkniętego - wtedy to ma sens, bo szyba schładza się z obu stron i dlatego odparowuje.
Szukam swojego alter ego :!:

sobit
Bywalec
Model:

#19 Post autor: sobit » 04 gru 2010, 19:47

Nie do końca chyba tak jest jaksQcha piszesz. Klima osusza powietrze. Przynajmniej tak mi się wydaje. Włącz klimę i daj ogrzewanie na ciepłe. U mnie wtedy nie leci zimne powietrze, a para i tak szybciej znika. Nie wiem jak zimą, bo nie sprawdzałem.

SH'Raku

#20 Post autor: SH'Raku » 02 lut 2011, 18:30

darkp1 pisze:W instrukcji jest podane że po włączeniu obiegu wewnętrznego i klimatyzacji można odparować szyby, ot taka ciekawostka ;) Szczerze powiem że u mnie to słabo działa.
Jo Ci szczerze powiem nigdy żech czegoś podobnego nie słyszoł, ale som z doświadczenia i obserwacji zauwazyłech, żę własnie jak jest nadmuch z zew. i do tego jeszcze nie za dużo temp ino chłodne powietrze to zdecydowanie szybciyj wszystko odparuje.

A czymu?

Bo jak mosz na dworze zimno a od srodka ciepło idzie to stad para więc najpiyrw cza obniżyć temp, jak zbliży się do tej z zew. to wtedy automatycznie swiat staje się barzyj widoczny ;)

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Imię: Jorg
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Plec:

#21 Post autor: Dziadek13 » 03 lut 2011, 16:08

celius pisze:Sprężarka poniżej 4 stopni i tak się nie załączy.
Ale w zimie jest zawsze poniżej 4' więc jak pisze @celius klima nie działa.
Więc należy poszukać przyczyny parowania,uszkodzone uszczelnienie nagrzewnicy,otwarty cały czas obieg wewnętrzny,spadła dźwignia otwierająca i zamykająca obieg powietrza.Przedostawanie sie wody pod dywaniki której nie widać a potem paruje.Powiem tak odwieczny problem nie tylko w zafirach ale we wszystkich autach,pocieszam sie tylko że odpadła nam słynna niebezpieczna odma.

Jacek_Do
Bywalec
Model:

#22 Post autor: Jacek_Do » 03 lut 2011, 19:58

To prawda bo w zimie po załączeniu klimatyzacji działa tylko parownik który osusza powietrze. I w ten sposób szyby szybciej odparowują.
1.9CDTI

Awatar użytkownika
TUX
Zafiromaniak
Model:
Kontakt:

#23 Post autor: TUX » 03 lut 2011, 20:35

sQcha pisze:To Wy w takim razie bydziecie godać tak jak jo.
Musisz więcej pisać - bo dobrze się czyta :P

:piwo:
- pozdro Tux
Obrazek

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Plec:

#24 Post autor: Dziadek13 » 03 lut 2011, 20:44

No cóż śląsk ma swój niepowtarzalny słownik i twardy a kawały w tym języku to już miodzio.
Sory że tak oftpopowo.

Awatar użytkownika
TUX
Zafiromaniak
Model:
Kontakt:

#25 Post autor: TUX » 03 lut 2011, 21:18

o Dziadek z Mysłowic jesteś - byłem tam tydzień temu u znajomych :)

a co do klimy to fajnie si nią odparowywuje szybki :)
- pozdro Tux
Obrazek

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Plec:

#26 Post autor: Dziadek13 » 04 lut 2011, 16:18

Nie mam na szczęście problemu z szybami no jestem z Mysłowic a jest ich w Polsce 2 jedne na pomorzu a drugie na slonsku akurat ja stary hajer na emerturze ze slonska jestem.

Awatar użytkownika
Anony Mous
Zafiromaniak
Model:
Kontakt:

#27 Post autor: Anony Mous » 04 lut 2011, 16:24

Ja to zreguły używam klimy po odpaleniu silnika tak by odparowły szyby (choć nie zawsze). Nabrałem jakiegoś chyba nawyku jazdy z klimą. Albo jeżdżę z włączoną albo po jakimś czasie wyłączam

Awatar użytkownika
miras60
Świeżak
Model:

odparowanie

#28 Post autor: miras60 » 22 lut 2011, 11:54

Witam ,jak kazdemu szyby paruja uzywaja klimy,ja mam inne zastosowanie a wiec uzywam nie zaleznie od pory roku raz w miesiacu myciem szyb od wewnatrz w postaci szamponu dla dzieci BAMBI i efekty rewelacyjne,podczas jazdy full pasazerow... szyby nie paruja,a wczesniej był problem z widocznoscia.Pozdrawiam
opel zafira 2.2 dti sport 2002r 125KM

Awatar użytkownika
Dragon78
Debiutant
Model:

#29 Post autor: Dragon78 » 23 lut 2011, 22:00

Słyszałem też o myciu szyb pianką do golenia, ale nie sprawdzałem, pozostawiam wam do rozwagi :)
Dragon78

SH'Raku

#30 Post autor: SH'Raku » 23 lut 2011, 22:55

PRZECIW PAROWANIU SZYB

Ja osobiście spotkałem się z kilkoma testami, cytryna, cebula, kartofle\ziemniaki, właśnie szampon i było coś jeszcze, coś pomagało coś nie, art. spożywczych raczej bym nie proponował bo pozostaje dziwny zapach, chodź z tego co pamiętam cebula chyba wypadła w teście dosyć konkurencyjnie nawet w porównaniu do profesjonalnych preparatów.

Nie pamiętam dokładnie ale test oglądałem chyba w programie JAZDA POLSKA na TVN TURBO, jeżeli dobrze sobie to przypominam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”